ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4947461
*
nr 494 7461
Spegel
barockstil venetiansk, höjd: 122
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 14:45:34
1
Vinnande bud
4/11 22:15:46
2
1.600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barockstil venetiansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 494 7461
Spegel
barockstil venetiansk, höjd: 122
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 14:45:34 | 1 | Vinnande bud |
| 4/11 22:15:46 | 2 | 1.600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barockstil venetiansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



